• Evolutiongroup.cz
  • >
  • Není křištál jako křištál - Swarovski se více třpytí.

Jak vznikly křištály swarovski? NENÍ KŘIŠŤÁL JAKO KŘIŠŤÁL

 

Jak to tedy je? Pod pojmem křišťál si můžeme představit  přírodní kámen zvaný horský křišťál. Své jméno dostal podle místa největšího výskytu - v horském masivu Alp. Imitace křišťálu nebo-li také  křišťál umělý se vyrábí speciální technologií ze skla. S umělým křišťálem se nejvíce setkáváme ve šperkařství, optice, brusných materiálech a výrobě křišťálových lustrů.  
 

Hodně ceněný minerál

Přírodní křišťál  je kámen -  bezbarvá odrůda křemene. Pro svůj vzhled připomínající ledové krystaly byl pojmenován řeckým výrazem Krustallos, což v překladu znamená led. Jedná  se o tvrdý, čirý minerál,  v minulosti i současnosti velmi ceněný pro svou tvrdost, čistotu a průhlednost, stejně jako výrobky z něj. Křišťálu jsou připisovány léčivé vlastnosti, proto se používá jako talisman ve formě provrtaného přívěsku, náušnic nebo náramku.
 

Benátské sklo

K výrobě křišťálového skla výrazně přispěl objev italských sklářů v 16. století, kdy se jim podařilo vyrobit čiré sklo. Centrem výroby skla byly italské Benátky, a proto se tomuto sklu říkalo benátské sklo (cristallo). Toto sklo se svými vlastnostmi blížilo vlastnostem horského křišťálu. Bylo ovšem měkké a nehodilo se příliš k broušení. Později se výroba skla soustředila na ostrově Muráno, kde sklářská výroba pokračuje dodnes.
 

Český křišŤál dobývá evropu

Na přelomu 16. a 17. století začínají vznikat nové sklárny ve střední Evropě s cílem vyrobit obdobu Benátského skla, které bylo velmi žádané. To se podařilo v Čechách a od té doby hovoříme o českém křišťálovém sklu - českém křišťálu.
Český křišťál svojí kvalitou převyšoval sklo benátské. Kromě čirosti mělo vyšší lesk i tvrdost, čímž se ještě více příblížilo vlastnostem horského křištálu. Pro svoje vlastnosti bylo vhodné k broušení i rytí a v průběhu 18. století se díky svým jedinečným vlastnostem  rozšířilo po celé Evropě.
Střediskem výroby a prodeje skla v Čechách se stal Nový Bor.
 

Olovnatý křišŤál přichází z anglie

V druhé polovině 17. století také začíná výroba skla v Anglii, kde se podařilo vyrobit první olovnaté sklo s přídavkem oxidu olovnatého.  Olovnatý křišťál má vyšší index lomu a tím se téměř  vyrovnává indexu lomu horského křišťálu (čím vyšší index lomu, tím více se sklo blýská). V současnoti se za vysokoolovnatý křišťál považuje sklo s minimálně 30% oxidu olovnatého.
 

Křišťály Swarovski se třpytí nejvíce na světě

Firma Swarovski používá křišťálové sklo s 32% procenty oxidu olovnatého a díky tomu jsou jejich krystaly tak zářivé i při horších světelných podmínkách. Dobře patrné je to například u křišťálových lustrů, kde je rozdíl mezi ověsy Swarovski a levnými ověsy z Číny a Turecka vidět na první pohled.
Swarovski je ovšem známý především ve světě šperků, které jej  nejvíce proslavily a jsou celosvětově uznávaným artiklem. Mnoho výrobců se Swarovského snaží napodobit, ale krystaly Swarovski jsou jedinečné i díky svému brusu a povrchové úpravě. Naše společnost dodává krystaly Swarovski na svých špercích s certifikátem originality.
Svět křišťálů Swarovski můžete odivovat také v rakouském Wattens, kde je otevřeno muzeum firmy Swarovski - Kristallwelten.
Více se o zakladateli firmy Danielu Swarovski dočtete zde.
 
Evolution Group

+420 483 313 122
+420 774 313 122
evolutiongroup1

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

Akce a informace na email
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

EVOLUTION GROUP CZ s.r.o. - Eshop výrobce krystalových stříbrných šperků se SWAROVSKI krystaly a bižuterie. Made with Swarovski crystals.

VISA MasterCard GoPay PayPal
X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací