Přihlásit se
Košík je prázdný {{ pocetPolozek }} ks    {{ suma }} Kč

Především je potřeba rozdělit šperky na ty, které jsou vyráběné přímo společností Swarovski, a ty, které vyrábí nějaká jiná šperkařská firma (například Evolution Group) a používá pouze komponenty Swarovski Crystallized TM. Další variantou je pak šperkařská firma, která používá komponenty od jiné společnosti než Swarovski.

Originální šperky od firmy Swarovski poznáte podle vyražené labutě - loga firmy Swarovski. Takové šperky zakoupíte pouze ve firemních prodejnách, čemuž odpovídá i jejich cena. 
Pokud chcete krásné a kvalitní křištálové šperky se Swarovski krystaly a nechcete za ně platit vysokou částku, je tady další možnost.
Klenotnické firmy, které mají certifikát od společnosti Swarovski rovněž vyrábějí šperky, které obsahují originální Swarovski komponenty, ale jsou za podstatně nižší ceny než originální Swarovski šperky. 

Šperky s originál Swarovski krystaly poznáte také podle jejich neobyčejné zářivosti, které vděčí vysokému podílu olova ve skle.

Pro laika je těžké poznat, zda se jedná o originální Swarovski krystaly, a proto každá firma, která má smlouvu se společností Swarovski, dává ke svým výrobkům certifikát s hologramem dokazující pravost krystalů. Při nákupu šperků se Swarovski elements a je jedno zda v kamenné prodejně nebo na internetu, žádejte tedy od prodejce certifikát dokazující pravost komponentů.

Možná Vás bude zajímat i historie firmy Swarovski a něco o výrobě a použité povrchové úpravě krystalů Swarovski, která jim zajišťuje mimořádný lesk. Jistě není bez  zajímavosti, že výroba křištálů (šatonů) se vyvinula z výroby olověných ověsů  křištálových lustrů, která má v Čechách velkou tradici.

Dále:
Jak se vyrábí Swarovski krystaly a jejich povrchová úprava
Daniel Swarovski
Rhodiované stříbro
Jak vznikly křišťály Swarovski
Jak určit velikost prstenu

Odkazy do e-shopu:
Swarovski u Evolution Group
Tip na Vánoční dárek
Stříbrné šperky
Říční perly
Stříbrné náušnice
 

Kup teď

Inspirace pro Vás

Výhody

Proč si vybrat naše šperky

Sledujte nás