Košík je prázdný {{ pocetPolozek }} ks    {{ suma }} Kč
EvolutionGroup.cz   Jak poznat šperky Swarovski

Jak poznat šperky Swarovski

Především je potřeba rozdělit šperky na ty, které jsou vyráběné přímo společností Swarovski, a ty, které vyrábí nějaká jiná šperkařská firma (například Evolution Group) a používá pouze komponenty Swarovski Crystallized TM. Další variantou je pak šperkařská firma, která používá komponenty od jiné společnosti než Swarovski.

Originální šperky od firmy Swarovski poznáte podle vyražené labutě - loga firmy Swarovski. Takové šperky zakoupíte pouze ve firemních prodejnách, čemuž odpovídá i jejich cena. 
Pokud chcete krásné a kvalitní křištálové šperky se Swarovski krystaly a nechcete za ně platit vysokou částku, je tady další možnost.
Klenotnické firmy, které mají certifikát od společnosti Swarovski rovněž vyrábějí šperky, které obsahují originální Swarovski komponenty, ale jsou za podstatně nižší ceny než originální Swarovski šperky. 

Pro laika je těžké poznat, zda se jedná o originální Swarovski krystaly, a proto každá firma, která má smlouvu se společností Swarovski, dává ke svým výrobkům certifikát s hologramem dokazující pravost krystalů. Při nákupu šperků se Swarovski elements a je jedno zda v kamenné prodejně nebo na internetu, žádejte tedy od prodejce certifikát dokazující pravost komponentů.

Možná Vás bude zajímat i historie firmy Swarovski a něco o výrobě a použité povrchové úpravě krystalů Swarovski, která jim zajišťuje mimořádný lesk. Jistě není bez zajímavosti, že výroba křištálů (šatonů) se vyvinula z výroby olověných ověsů křištálových lustrů, která má v Čechách velkou tradici.
 

                 

99%
zákazníků nás doporučuje na základě recenzí portálu Heureka.cz
 • velká spokojenost
  Ověřený zákazník
  16.07.2024
 • Kvalitní zboží, velký výběr, rychlé dodání
  Ověřený zákazník
  07.07.2024
 • Objednala sem si malé stříbrné kroužky do uší.Nusnice jsou krásné,vzhledově odpovídají i obrázku.Super rychlé dodání,maximální spokojenost.
  Ověřený zákazník
  05.07.2024

Kup teď

Inspirace pro Vás

EvolutionGroup.cz spokojení zákazníci

Sledujte nás