Nakupte ještě za  Kč
a získáte dopravu zdarma
Skvělé! Získáváte
DOPRAVU ZDARMA

Víte, jak poznat pravé perly? Není to tak složité.Pravé perly jsou poslední dobou stále oblíbenější pro svůj jedinečný vzhled a charakter, který dodávají perlovým šperkům. Možná je to také tím, že nejsou úplně dokonalé, tak jako jejich nevlastní sestřičky perly uměle vyrobené - ať už skleněné, nebo plastové.
 

Perly budou těšit stále

I když investice do perlových šperků je vyšší v porovnání se šperky se Swarovski krystaly, určitě se vyplatí. Cena perel totiž stále roste a jejich hodnota je trvalá a potěší i další generace dívek a žen. Zkrátka nejsou módním výstřelkem, který příští rok již nepoužijete.

Důležitým faktorem, který určuje cenu perel, je to, jestli se jedná o perly mořské, nebo říční.
Cena mořských perel je totiž znatelně vyšší a to hlavně z toho důvodu, že mořské perlorodky mohou mít maximálně 3 perly, kdežto sladkovodní klidně i 20. Jedná se perly kultivované - to znamená, že se do perlorodky vloží umělý předmět, který perlorodka začne obalovat perletí. Nekultivované perly (to jsou perly, které vznikly přirozeně obalením zrnka písku perletí) jsou velmi vzácné a běžně se s nim nesetkáte.
 

Jak tedy poznat pravost perel?

Nejistější metodou je perlu rozříznout a zjistit tak její složení, což je ale v praxi nepoužitelné. Přesto existují metody, jak poměrně spolehlivě určit, zda se jedná o perlu pravou:
 
  1. Jak už jsme zmínili, přírodní perly nejsou dokonalé. Každá je originál. Proto si je pozorně prohlédněte při dobrém osvětlení. Jejich tvar není 100% kulatý, povrch je jemně zrnitý, nikoli hladký. Můžete objevit i drobné nerovnosti.
        Přírodní perly nejsou dokonale kulaté. Můžou být polokulaté, oválné nebo i kapkovitého tvaru.
    Přírodní perly nejsou dokonale kulaté. Můžou být polokulaté, oválné nebo i kapkovitého tvaru.
 
  1. Odraz světla od pravých perel je duhový,  tím se zásadně liší od skleněných perel.  Lesk je sametově matný. Mořské perly jsou o něco lesklejší, než říční.

       

       3.  Velikost větších přírodních perel je něco málo přes 10mm. Pokud Vám bude někdo nabízet přírodní perly o průměru 2cm můžete si být 100% jistí, že se jedná o
            perly umělé. Na obrázku níže si můžete prohlédnout běžné velikosti přírodních perel.

Velikost přírodních perel od 6 do 15mm
Běžné velikost přírodních perel jsou od 6 do 15mm a odraz světla je duhový
 

Certifikát je samozřejmostí

Jestliže chcete mít jistotu, že kupujete pravé perly,  doporučujeme Vám nákup u ověřených prodejců, kteří Vám k perlám vystaví certifikát o pravosti perel a pak si můžete být jisti dobrým nákupem.

Certifikát pravosti perel
Certifikát pravosti perel

Co u nás vyrábíme?  

Perlové náušnice              Perlové náhrdleníky               Perlové náramky              Prsteny s perlou           Perlové soupravy

 

Nevíte kde začít? Doporučujeme.

Přihlaste se k odběru
speciálních akcí a novinek

Přihlásit    
Přidejte se k nám

 EvolutionGroup na trhu od roku 1994

Způsoby platby a doručení | Šperky se Swarovski elements