Košík je prázdný {{ pocetPolozek }} ks    {{ suma }} Kč
EvolutionGroup.cz   Víte, jak poznat pravé perly? Není to tak složité.

Víte, jak poznat pravé perly? Není to tak složité.

Pravé perly jsou poslední dobou stále oblíbenější pro svůj jedinečný vzhled a charakter, který dodávají perlovým šperkům. Možná je to také tím, že nejsou úplně dokonalé, tak jako jejich nevlastní sestřičky perly uměle vyrobené - ať už skleněné, nebo plastové.
 

PERLY BUDOU TĚŠIT STÁLE 

I když investice do perlových šperků je vyšší v porovnání se šperky se Swarovski krystaly, určitě se vyplatí. Cena perel totiž stále roste a jejich hodnota je trvalá a potěší i další generace dívek a žen. Zkrátka nejsou módním výstřelkem, který příští rok již nepoužijete.

Důležitým faktorem, který určuje cenu perel, je to, jestli se jedná o perly mořské, nebo říční.
Cena mořských perel je totiž znatelně vyšší a to hlavně z toho důvodu, že mořské perlorodky mohou mít maximálně 3 perly, kdežto sladkovodní klidně i 20. Jedná se perly kultivované - to znamená, že se do perlorodky vloží umělý předmět, který perlorodka začne obalovat perletí. Nekultivované perly (to jsou perly, které vznikly přirozeně obalením zrnka písku perletí) jsou velmi vzácné a běžně se s nim nesetkáte.
 

JAK TEDY POZNAT VELIKOST PEREL? 

Nejjistější metodou je perlu rozříznout a zjistit tak její složení, což je ale v praxi nepoužitelné. Přesto existují metody, jak poměrně spolehlivě určit, zda se jedná o perlu pravou:
 
 1. Jak už jsme zmínili, přírodní perly nejsou dokonalé. Každá je originál. Proto si je pozorně prohlédněte při dobrém osvětlení. Jejich tvar není 100% kulatý, povrch je jemně zrnitý, nikoli hladký. Určitě objevíte i drobné nerovnosti.           
           Přírodní perly nejsou dokonale kulaté. Mohou být polokulaté, oválné nebo i kapkovitého tvaru.
               Přírodní perly nejsou dokonale kulaté. Můžou být polokulaté, oválné nebo i kapkovitého tvaru.
 1. Odraz světla od pravých perel je duhový, tím se zásadně liší od skleněných perel.  Lesk je sametově matný. Mořské perly jsou o něco lesklejší, než říční.

       3.  Velikost větších přírodních perel je něco málo přes 10mm. Pokud Vám bude někdo nabízet přírodní perly o                            průměru 2cm můžete si být 100% jistí, že se jedná o perly umělé. Na obrázku níže si můžete prohlédnout
            běžné velikosti přírodních perel.

               Velikost přírodních perel od 6 do 15mm

​​​​​​           Běžné velikosti přírodních perel jsou od 6 do 15 mm a odraz světla je duhový. 
 

CO JE KVALITA B-AAA? 

B     - Jde o perly, které jsou unikátní, nesymetrické a právě proto se nejvíce přibližují přírodnímu přirozenému tvaru. Povrchové hrbolky a odlesky ocení ti, kteří odlišnosti vyhledávají jako důkaz přírodní krásy.
A     - Perly kvalitní s nízkým leskem nebo perly, které vykazují více jak 25 % přírodní nesymetrie a viditelné povrchové nerovnosti, díky kterým jsou perly stále rozmanité a zajímavé.
AA   - Povrch perly má vysoký lesk a nepatrnou přírodní nesymetrii pouze do 25 %. Tvar je tedy téměř kulatý s malými nedokonalostmi na povrchu. Každá perlička je originální kouzlo přírody.
AAA - Nejvyšší kvalita perly. Povrch je téměř dokonalý. Má velmi vysoký lesk a přírodní nesymetrie zasahuje pouze 5 % povrchu.

Kvalita perel se nedá objektivně změřit, je to přírodní produkt a každá perla je proto jiná, jedinečná a naše kritéria pro kvalitu nemusí být stejná u jiného prodejce.
 

NAŠE NABÍDKA PERLOVÝCH ŠPERKŮ

       
​​​​​


CERTIFIKÁT JE SAMOZŘEJMOSTÍ

Jestliže chcete mít jistotu, že kupujete pravé perly, doporučujeme Vám nákup u ověřených prodejců, kteří Vám k perlám vystaví certifikát o pravosti perel a pak si můžete být jisti dobrým nákupem. 

                                                                                

 

 

0%
zákazníků nás doporučuje na základě recenzí portálu Heureka.cz
 • několikátý nákup, vždy spokojenost
  Ověřený zákazník
  29.02.2024
 • Velká spokojenost
  Ověřený zákazník
  29.02.2024
 • rychlá a ochotná komunikace
  Ověřený zákazník
  27.02.2024

Kup teď

Inspirace pro Vás

EvolutionGroup.cz spokojení zákazníci

Sledujte nás